קורס יועצות שינה

מרוץ החיים בעידן המודרני שינה את ההתנהלות המשפחתית ויצר מצבים שבעבר היו פחות שכיחים. מתוך כך, התרבו בשנים האחרונות פניות מהורים עייפים המחפשים פתרונות לקשיי השינה של ילדיהם. בעקבות פניות רבות מהורים עייפים הזקוקים לשירותי ייעוץ שינה ולאור הביקוש הרב מצד נשות מקצוע להכשרה מקצועית בנושא, החלטנו לפתוח תכנית להכשרת יועצות שינה לתינוקות ולפעוטות. 
תכנית ההכשרה ליועצות שינה מעניקה ידע תיאורטי וכלים מעשיים ומסמיכה אותן לעבוד כיועצות שינה לתינוקות ולפעוטות וללוות משפחות ממצב של קשיי שינה ותסכול ללילות שקטים ושלמים.

 

רוצה ללמוד כיצד להדריך הורים להרגלי שינה טובים יותר של ילדם?
 מחקרים מראים שהדרכה להקניית הרגלי שינה בשבועות הראשונים לחייו של תינוק מונעת היווצרותם של בעיות שינה בהמשך. כ30% מהתינוקות ופעוטות יחוו בעיות שינה במהלך השנים הראשונות לחייהם. הטיפול בבעיות שינה, הם חלק אינטגראלי מאתגרי ההורות . בניית סדר יום, יצירת הרגלי אכילה, יצירת זמני משחק, זמן איכות עם הפעוט והצבת גבולות, הם הדברים שיוצרים שגרה בריאה ועוזרים  להקנות הרגלי שינה שהם בסיס לחיים בריאים.

במהלך הקורס נקנה לכם את המיומנויות והכלים לעזור למשפחות ליצור שגרה, זמן משפחתי והרגלי שינה בריאים, מלידה ועד גיל 5 שנים.

 

ייחודיות הקורס:

הגישה שלנו מבוססת על ידע מדעי, תוצאות מחקר ופיתוח בינלאומי והיא גישה התנהגותית הדרגתית המתייחסת לצרכי הילד וההורים כאחד, ונותנת מענה לבכי של הילד. ייחודה של הגישה בכך שהיא רואה את צרכי התינוק והמשפחה בראייה הוליסטית. תכנית השינה היא גמישה, מודולרית ומותאמת למציאות החיים בשטח ולצרכים המיוחדים של כל משפחה.

מבנה הקורס:
 120 שעות אקדמיות. 18 מפגשים שבועיים בני 5 שעות כל אחד.

 

הנושאים בהם נעסוק בקורס:
 פיזיולוגית שינה.

הפרעות שינה / קשיי שינה.

גורמים לקשיי שינה.

התפתחות מוטורית, קוגנטיבית ורגשית של תינוקות וילדים בגיל רך.

הנחיית הורים והצבת גבולות.

סמכות הורית סגנון הורות.

סוגי משפחה - קשרים בתוך המשפחה, מיקום התינוק במשפחה.

גישות שונות לטיפול בבעיות שינה.

תאומים.

פגים.

יעוץ שינה עם אחים גדולים.

התמודדות עם בכי ומצבי תסכול.

תזונה בריאה לתינוקות ופעוטות והמעבר למוצקים.

בניית סדר יום.

גמילה מהנקה.

גמילה מאכילת לילה.

תאוריות שונות בהתפתחות הילד.
אתיקה .

התייחסות לייחודיות של גילאים שונים ביעוץ שינה.

ליווי ותמיכה במשפחה בתהליך שינוי.

מעברים שוינויים בחיי המשפחה.

שיווק והקמת עסק.

 

למי מתאים  הקורס?  

דולות, יועצות הנקה, מלוות התפתחותיות, בוגרות עיסוי תינוקות, אחיות, ולכל מי שמעוניינת ללמוד  מקצוע מאתגר ומספק, ואשר תימצא מתאימה לכך.

אנשי טיפול בעלי רקע בעבודה עם הורים ומשפחות המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי.

 

בואי ללמוד מקצוע חדש ומבוקש.

הקורס מרתק מאתגר ומכשיר אתכן לעסוק במקצוע נוסף, שייתן ערך מוסף לידע שלכם ולניסיונכם.

הקורס נותן מענה לבעיות שינה המאפיינות משפחות רבות בהיבטים שונים במשפחה ובזוגיות.
 

תנאי קבלה:

על סמך ראיון אישי ורקע לימודי מתאים.

 

מנחת הקורס:

שירה קראוטהמר, אחות מוסמכת, BSN, בוגרת קורס טיפול נמרץ פגים וילדים, יועצת שינה מוסמכת. שימשה 6 שנים כאחות אחראית במחלקת ילודים בבי"ח והתמחתה במחלקת טיפול נמרץ פגים וילדים. הוכשרה והוסמכה בבית הספר Naturally Nurturing באנגליה ובבית הספר של קים ווסט מארה"ב - מהמוסדות המובילים בעולם בתחום ייעוץ השינה לתינוקות ולפעוטות. ממייסדות ומפתחות תחום ייעוץ השינה בישראל.
בנוסף, שירה יחד עם הלינה הרו- קולגה וחברה לעבודה- הקימה ומנחה קורס שינה לאחיות בבית הספר לסיעוד ע"ש שיינברון בקמפוס בית החולים איכילוב, המוכר ע"י משרד הבריאות.

 

שירה מקפידה  על סטנדרטים מקצועיים בלתי מתפשרים ועל ליווי אישי צמוד של כל אחת מהסטודנטיות, הן במהלך ההכשרה, הן בהתמחות המעשית והן לאחר סיום הקורס, בהתמודדות עם אתגרי העבודה בשטח.
 
במהלך הקורס יתארחו מרצים מומחים מתחום השינה ומתחומים נוספים כמו שיווק והקמת עסק.

 

                                                                             

 

למה ללמוד אצלנו קורס יועצות שינה?
 

  • בגלל צוות ההוראה: אנו מקפידים על צוות מרצים מקצועי ומנוסה כדי לתת לך את הכלים היעילים ביותר המשלבים ידע תיאורטי וניסיון מעשי.  

  • בגלל תכנית הלימודים: בכל קורס שילבנו תכנים ייחודיים הן בהיבט האקדמי והן בזיקה לעולם העסקי-שיווקי, כפי שתוכלי להתרשם ברשימת נושאי הקורסים.

  • בגלל הליווי בתום הלימודים: בסיום הלימודים של סטודנטית תהיה זכאית ל6 חודשים של ליווי פרטני צמוד וחניכה אישית, להקניית ביטחון מקצועי בליווי המשפחות.

  • בגלל ההכשרה המעשית: הן בתרגולים וסימולציות בכיתה והן בליווי בסיום הלימודים.

בגלל הכשרת השיווק והניהול: סיימת את הקורס? מה עכשיו? איך מתחילים לשווק? כיצד מגיעים ללקוחות? מתוך הבנה כי הכשרה מקצועית בלבד אינה מספיקה כדי לפתח עסק מצליח -  אנו מספקים לך גם את הכלים לשיווק מעשי ולניהול העסק, כחלק אינטגראלי מהקורס.

 

 

מספר המקומות מוגבל!