הדרכת הורים

להיות הורה הוא אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בחיינו. ההורות משמעותית לנו ומשנה אותנו ואת חיינו וכמובן שהיא משמעותית עבור ילדינו. הבחירות וההתנהלות שלנו כהורים מהוות חלק בהתפתחות אישיות ילדינו.

בשונה מתפקידים רבים בחיינו אין לנו הכנה או הכשרה לתפקיד הנפלא הזה. אף אחד לא מכין אותנו לשמחה, לאהבה, לסיפוק, להתרגשות, לחששות, לפחדים ולרצון העז להיות הורה טוב.

מה זה הורה טוב אתם שואלים?

נתחיל מזה שאין הורה מושלם. למרות הרצון של כולנו להיות הורים מושלמים. יש הורה ששואף לעשות כמיטב יכולתו עבור ילדו. הורה ששלם עם דרכו והחלטותיו, שיכול להוביל לאהוב ולחנך את ילדו. הורה שלומד להכיר את ילדו ואת הייחודיות של הילד שלו, ומעודד  ושמח בו.

הורה טוב שומע את קולו של ילדו. כלומר- הוא שומע את הרגשות, הרצונות וצרכים של ילדו. זה לא אומר שהוא צריך לשמוע בקולו של הילד. לא צריך לעשות כל מה שהילד דורש או מבקש. אבל לשמוע את קולו ולתת לקול הזה מקום.

הורות

במציאות המורכבת של היום כל הורה לעיתים מרגיש מאותגר.  שהאחריות המוטלת על כתפינו כבדה. שקשה לדעת מה נכון? איך לפעול בצורה נכונה ומדוייקת עבור הילד? שאלות רבות שעולות בהתמודדות עם ילדים בגיל הרך כוללות: איך להגיב כשהילד שלנו לא מקשיב? או משתולל? או מתנהג "באלימות"? על מה חשוב ועקרוני להתעקש עם הילד ועל מה פחות? איך להתעקש על הדברים החשובים? איך לחנך את הילד להיות נעים הליכות ? האם חובה להענות מיד לכל בכי ודרישה מצד הילד? איך מתנהלים מול התקפי זעם? איך מתמודדים עם מעברים ושינויים (כניסה לגן, גמילה, מעבר דירה)? איך מתמודדים עם תינוק חדש במשפחה ומחזקים קשר בין אחים? ובכלל, איך מעודדים התנהגות חברתית מסתגלת ותקשורת משפחתית בריאה? 

 

למה

הדרכת

הורים

במסגרת הדרכת הורים נוכל להתבונן יחד בהורות שלכם. נגדיר יחד מטרות, שמתאימות למשפחה הייחודית שלכם, ויעדים לשינוי. נבנה ונגבש כלים שייסיעו בקבלת החלטות ובהתמודדות שלכם בחיי היום יום, במטרה להוביל את המשפחה בצורה ברורה ואסרטיבית, אך אמפטית, אוהבת ומכילה. כל זה בהתחשב בשלב ההתפתוחתי של הילד ובצרכי המשפחה.

אשמח לפגוש אתכם ולצאת לדרך חדשה. אתם מוזמנים ליצור קשר.

 איך זה

?עובד