נעים להכיר,

שמי שירה קראוטהמר, או כפי שמרבית הלקוחות שלי מכנים אותי- שירה שינה.

אני נשואה ואמא ל-3 בנות מתבגרות. כשבתי הקטנה נולדה הכרתי לראשונה לילות לבנים ללא שינה. ימים בהם הייתי טרוטת עיניים, עייפה, עצבנית ובמאבק תמידי לעבור את היום.

מאז לידתה בתי הקטנה לא ידעה לישון. היא בילתה שעות רבות במהלך היממה בבכי סוער.

כאשת מקצוע מנוסה בתחום הטיפול בתינוקות וכאימא מנוסה מצאתי את עצמי אובדת עצות ומחפשת בכל דרך אפשרית פתרון לקשיי השינה שחווינו. הייתי בטוחה כי יש פתרון לאי שקט שלה. עשיתי איתה את אותם הדברים שעשיתי עם אחיותיה הגדולות- הנקה מלאה, ידיים, נדנודים, הרבה מגע. ולא הצלחתי להבין, הרי אצל הגדולות זה עבד נהדר. מדוע שזה לא יעבוד עם הקטנה? בעולם הרפואה לא מצאתי פתרון לאי-שקט ולקשיי השינה של ביתי. לא היה לה ריפלוקס ולא מחלה אחרת.  חיפשתי פתרונות במקומות אחרים.  באותה תקופה לא היו יועצות שינה במדינת ישראל וכשהתעניינתי אצל משפחה וחברות נתקלתי בתגובות מייאשות, לדוגמא: "מה, את לא יודעת איך להרגיע תינוק?" או "שימי אותה במיטה תני לה לבכות. בסוף, היא תירדם...."

הייתי נחושה ובטוחה שלא יכול להיות שרק אנחנו חווים את הקושי הנוראי הזה ובטח יש מוצא. זה פגע בכולנו. זה פגע בתפקוד שלי כבן אדם באופן כללי וכאמא בפרט.

 החוויה האישית שלי כאמא הובילה אותי למהפך בדרכי המקצועית.

 

 

את דרכי המקצועית התחלתי כאחות מוסמכת במחלקת ילודים בבית חולים. התמחיתי בטיפול נמרץ פגים וילדים, ועבדתי כשש שנים כאחראית מחלקת ילודים.

את התחום של יעוץ שינה למדתי לראשונה באנגליה (ב-Naturally Nurturing), המשכתי להכשרה נוספת בארה"ב אצל קים ווסט.

לאחר מכן, למדתי אימון אישי והנחיית הורים לגיל הרך אצל מיכל אוסרי בן אור.

בשנת 2007 עזבתי את עבודתי בבית חולים והתחלתי לעבוד כיועצת שינה. בשנת 2016 סיימתי תואר שני בהצטיינות בייעוץ משפחתי.

מאז אני מקדישה את מירב זמני לעבודה עם משפחות בתחום השינה ובתחומי ההורות האחרים המאתגרים אותם בגיל הרך. בנוסף, מרצה בנושאי שינה והורות בבתי ספר לסיעוד איכילוב, אסף הרופא ורמב"ם. ביוני 2018 פתחתי בשיתוף פעולה עם לשכת הבריאות של תל אביב במתן סדנאות שינה ברחבי העיר.

כיום, אני ממשיכה ללמוד לפתח ולקדם את עצמי בתחום.

 

 

 

כיום אני מקדישה את זמני לעבודה עם משפחות בארץ ובעולם בתחום השינה ובתחומי ההורות האחרים המאתגרים אותם בגיל הרך. כמו כן, מרצה בנושאי שינה והורות בבתי ספר לסיעוד איכילוב, אסף הרופא ורמב"ם ובנוסף מכשירה יועצות שינה.

ביוני 2018 פתחתי בשיתוף פעולה עם לשכת הבריאות של תל אביב במתן סדנאות שינה ברחבי טיפות החלב העיר.

כיום, אני ממשיכה ללמוד לפתח ולקדם את עצמי בתחום.

אני מאמינה בייחודיות של כל ילד ומשפחה ורואה כחלק מהותי בתפקידי להכיר ולהתאים לכל משפחה את התהליכים המתאימים להם.

אשמח לעמוד לרשותכם.

שירה קראוטהמר

 

?מי אני
דרכי המקצועית
כיום