הורים ממליצים

Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

 

סיפורנו האישי,

 

שמי צופיה, לפני כשנה וחודשיים נולד לנו ברוך ה' בן ראשון מתוק (אלקנה) שיהיה בריא, שהוסיף לנו הרבה שמחה לבית.

 

אך כגודל השמחה כך גדל הקושי.כשהיה מתעורר בלילות עד גיל חצי שנה ניחמנו את עצמינו שכנראה בגיל הזה הוא עדיין רעב,אבל כשזה המשיך והמשיך לילה אחר לילה ואלקנה כבר היה בן 11 חודשים!!הרגשנו שהגיעו מים עד נפש, והמצב רק הוחמר!הילד הלך לישון בערך בשמונה בערב, ומאז עד הבוקר היה מתעורר 5 פעמים לפחות, כאשר חלק מן הפעמים הוא היה יכול להיות ער שעתיים בין 2 ל- 4 בבוקר, והיה קשה מאוד להרדים אותו בחזרה.אשתף שהסיטואציות הללו בלילה היו גורמות להרבה עצבים וכעסים,עייפות שליוותה אותנו ההורים וגם את אלקנה במשך כל היום, ותחושה של חיים משובשים, ממש כך!

 

כל זה גרם לנו לפנות לשירה, שמבחינתנו היא מלאך משמיים. לא פחות!בשלב הזה חשוב להגיד שבעלי ממש לא האמין ב"ייעוץ שינה", הוא טען שעל הבן שלנו זה לא ילך...אבל התעקשתי ובסוף הוא הסכים.

 

שירה נכנסה לתמונה, קלטה את אופיו של הילד שלנו, ופשוט לימדה אותנו לעשות את זה אחרת... וזה לא כלכך קשה וכואב כמו שזה נשמע,והשינוי- הגיע לביתנו תוך פחות משבוע.המשכנו את התהליך בליויי צמוד של שירה, כשהיא נותנת תשובות ועצות מדהימות על כל השאלות, וכל עצה- עובדת!!!!אלקנה למד די מהר את הפעולה הפשוטה שנקראת 'לישון'!!!עכשיו הוא הולך לישון ב-7 בערב, וישן------ עד הבוקר, ברוך ה'!!אין לתאר כמה השינוי השפיע עליו ועלינו, אנחנו לא לחוצים כל רגע שהנה, רק נניח את הראש על הכרית ונשמע אותו בוכה.

הוא אוהב להיכנס למיטה ולישון, והוא בכלל לא צריך עזרה, להיפך- עדיף שלא נפריע לו...הוא יותר ערני ושמח במשך היום,והכי חשוב- שירה פתחה לנו את היכולת לתקשר איתו, לא להיבהל מכל בכי שלו וזה ממש לא רק בתחום השינה.לא היינו יודעים לעשות את זה בלעדיה!!!!!

 

 

משפ' ויזל

 

כשאני חושבת עכשיו על התקופה שלפני שירה, שתיקרא "התקופה החשוכה", אני לא יודעת איך תיפקדתי, איך החזקתי מעמד.

 

מעיין היה תינוק שצריך חום וקרבה אנושית, בחודש הראשון הוא ישן יותר עלי ועל בעלי מאשר במיטה שלו. לאט לאט הוא עבר לישון במיטה, אבל לקח לנו הרבה זמן להרדים אותו. כל פעם היינו צריכים לשנות טקטיקה, הסבתא לא הצליחה להרדים אותו, הוא לא נרדם באוטו או בעגלה. היתה לו שינה מאוד קלה, ופרקי שינה קצרים ביום ובלילה.

 

באיזשהו שלב, אחרי גיל חצי שנה, הוא התחיל להתעורר בלילה כל שעתיים, ולא היה נרגע ונרדם ללא הנקה או בקבוק. היינו מותשים, עצבניים. כל היום חיכיתי שיירדם כדי שאוכל לגנוב חצי שעה במיטה. ידעתי שיש כזה דבר – הקניית הרגלי שינה, אבל כולם מסביבי גרמו לי להאמין שעם תינוק את אמורה לא לישון.

 

ואז הזמנו את שירה. כשהיא סיפרה לנו שעוד חודש הילד שלנו יישן לילות צחקנו. אמרתי לעצמי – היא אפילו לא ראתה את מעיין, היא לא יודעת כמה שהוא בעייתי. אבל החלטתי שאנחנו מיישמים את העקרונות שלה, ונצמדים לתוכנית.

 

בלילה הראשון ישבתי ליד המיטה של מעיין, כשהוא עומד וצורח. בכיתי איתו, וקמתי כל 2 דקות ללטף ולהשכיב בחזרה. אחרי 40 דקות הוא נרדם בבכי תוך ליטוף בלתי פוסק שלי, ואני הרגשתי כאילו שהתעללתי בו, שאני אמא נוראה. בלילה השני והלאה כבר התקבענו על פרק זמן של 20 דקות.

 

אחרי שבוע הגענו לשגרה של יקיצה אחת בממוצע בלילה, והתעוררות סופית בחמש בבוקר. בהתייעצות ועידוד משירה לא ויתרתי לו, ולא נתתי לו לצאת מהמיטה לפני חמש וחצי. אחרי חודש התקבענו על יקיצה בסביבות רבע לשש, ולפעמים שש ורבע.

 

בסך הכל חודשיים לתוך התהליך ויש לנו ילד שישן לילות, משבע וחצי בערב ועד רבע לשש בבוקר. הוא נרדם באוטו, בעגלה, אצל ההורים שלי. הוא הפך מסרבן שינה לילד שהגננות אומרות עליו ש"אוהב לישון"! הוא מתעורר בחיוך, לעומת הבכי שהיה קודם. הוא מתעורר מלא אנרגיה אחרי שינה טובה, ולי יש אנרגיה לשחק איתו ולטפח אותו.

 

אני לא חושבת שיש מילים שיכולות לסכם את השינוי שעברנו. גם אנחנו לא מאמינים עדיין שחיינו בשגרה הנוראית ההיא. בזכות שירה הגענו למצב שאין לילות לבנים בגלל שיניים, התחלת גן, או יציאה מאוחרת. כשהוא חולה אנחנו לוקחים אותו אלינו במיטה ללא חשש שלאחר שיבריא ההרגלים ישתבשו. שירה נתנה לנו את התמיכה שהיינו צריכים, ואת הבטחון ליישם את העקרונות שלה גם בעתיד. 

 

 

 

משפ' בונאר
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

שירה היקרה,

הסיפור שלנו מתחיל כך, ילדה ראשונה ומקסימה, מחייכת וצוחקת בלי הפסקה, מלאת סקרנות וסרבנית שינה מהחודש הראשון.

מסביבנו היו שני סוגי הורים, הסוג המעצבן הזה שאומר שהילד שלהם נרדם בלי בעיות וישן כל הלילה וכל היום; והסוג השני שמסכים להודות שהילד שלהם ממש לא ישן אבל הם בטוחים שזו תקופה ואוטוטו זה עובר.

אז לצערנו לא היינו הורים מהסוג הראשון ולשמחתנו גם לא הורים מהסוג השני. אנחנו החלטנו בצעד אמיץ, לאחר מספר לילות מייאשים ללא שינה (שכללו בין היתר "בילוי משפחתי" על מזרן הפעילות בסלון משעה 19:00 ועד 03:00 לפנות בוקר) שהגיע הזמן לשים לזה סוף ולא איכפת לנו מכלום!

לשמחתנו הרבה קיבלנו המלצה חמה עלייך מאחותי הגדולה ובלי לחשוב פעמיים התקשרתי וקבענו פגישה. בהתחלה זה היה קצת מוזר לגלות שהייעוץ כולל רק מפגש אחד בן שעתיים והיתר יהיה תקשורת טלפונית וזהו; ולא, את לא מגיעה פיזית לתמוך בנו בלילות הקשים ולראות במו עינייך עד כמה אנחנו מסכנים ואומללים.

כמו שהבנו בהמשך, "האילוף" הוא בעצם של ההורים ולא של הילדים, אחרי הכל סביר להניח שמה שהבת שלנו עושה זה כי ככה היא פחות או יותר למדה מאיתנו.

הגעת אלינו הביתה, אמרת לנו בחיוך גדול שכבר ראית מקרים הרבה הרבה יותר קשים ושלא נדאג ושאת מבטיחה שיהיה בסדר. לאורך כל השיחה ואח"כ גם לאורך כל הדרך לא הפסקת להדגיש שהדבר החשוב ביותר הוא התמדה (!!) גם אם קשה בהתחלה.

זה הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות: להתמיד ולהיכנס לשגרה ברורה.

אחרי שהלכת אני הייתי בטוחה שזהו, מעכשיו הכל יהיה מצוין. איתי היה קצת יותר סקפטי, אחרי הכל כבר ניסינו ועשינו הכל (או ככה לפחות חשבנו), אך בדיעבד, זה לא היה ה"מה" אלא ה"איך". נכון, ניסינו הכל כבר קודם אבל כנראה לא באמת בהתמדה רצינית כמו שעשינו איתך וגם נכנענו ונשברנו כל הזמן לקול הבכי ולמראה הדמעות הזולגות.

אני זוכרת שכל הזמן אמרתי לך שמאוד קשה לי לראות את גיל בוכה ואמרת לי שאת מסכימה ומבינה אותי לחלוטין ואם לא הייתה לי בעיה עם זה, הרי לא הייתי מתקשרת אלייך. עם זאת, אמרת שאין ברירה, היא כנראה תבכה בהתחלה אבל הכי חשוב שאני אזכור שזו בעצם הדרך שלה לדבר איתנו ולומר לנו שהיא ממש לא מרוצה מהשינוי שנכפה עליה, אך עלינו לזכור שזה מה שטוב ונכון לה כרגע ושבעצם אנחנו נותנים לה כלים לחיים.

נכון, השבוע הראשון היה קשה והיומיים הראשונים היו סיוט. גיל בכתה (בהיסטריה אמיתית אם יורשה לי לומר) במיטה, איתי עמד מחוץ לדלת החדר שלה ובכה, ואני, בשנייה שגיל נרדמה (אחרי 45 דקות) יצאתי מהחדר ובכיתי נורא כמו ילדה קטנה. למחרת התקשרתי אלייך ואת בהבנה גדולה אמרת לי לא לדאוג ושככה היא לומדת. בלילה השני כבר ראינו שיפור וגיל סה"כ למדה את העסק מאוד מהר (לא תמיד יישמה אבל למדה). נכון, היו עליות ומורדות אבל כנראה ככה זה בחיים, במיוחד כשקצת חולים, יוצאות שיניים ויש חיסונים מעצבנים.

היו מספר שיחות שאני, עם דמעות בעיניים, אומרת לך שהכל "התחרבש" וחזרנו לנקודת ההתחלה עם דרישות מצד גיל לליטופים במיטה, שירים והתעוררות כל שעה עגולה בלילה. ואת, שוב בסבלנות ענקית אומרת שאין ברירה, וצריך להחזיר את הילדה לטירונות. לא לשכוח להתמיד, להתעקש ותמיד לתת נשיקה וחיבוק. וכמו בקסם, גילגול שלנו חזרה למוטב תוך שעה.

לסיכום, מילדה שלא הייתה יודעת להירדם לבד במיטה ולישון לילה שלם, היום, אחרי מספר חודשים, יש לנו את אותה ילדה מקסימה, צוחקת, חייכנית וסקרנית שמבקשת לבד (בדרכה שלה) להיכנס למיטה, יודעת להרדים את עצמה לאחר הטקס הקבוע של אמבטיה, בקבוק (רק בערב לפני השינה), סיפור וכיבוי אורות וכמובן שישנה כל הלילה ברצף (11-12 שעות).

אין לנו מילים כיצד להודות לך ועד כמה שינית את חיינו ולילותינו בעיקר. כל מי שמסביבנו מתמודד עם בעיה כזו, ישר מקבל מאיתנו המלצה חמה על "שירה שינה" (ככה את מופיעה אצלי בטלפון).

כמו שהיית שם בתקופה הקשה הזו, שמחתי לשמוע ממך כשאמרת שתהיי שם גם ברגעים קשים של "נפילות" בעתיד ואני יודעת שתמיד תדעי מה לומר ומה לעשות.

המון המון תודה וכמו תמיד, בברכת "לילה טוב, שקט ומוצלח"

איתי, מורן וגילגול

משפ' לוסטיג

 

כשפניתי אלייך, יואבי שלנו, בן החצי שנה, בקושי ישן גם ביום וגם בלילה. בילינו איתו בלילה שעות על הידיים כשהוא בוכה ועצבני, והיינו כבר מיואשים.

 

כבר בשיחה הטלפונית הראשונה איתך, הקשבת לי בסבלנות ונתת טיפים ראשוניים.

 

כשהגעת לביתנו, ראית את יואבי וסביבת השינה שלו ונתת עצות מועילות. כבר עוד לפני שקיבלנו ממך את התוכנית המפורטת, רק בעזרת עצותייך הראשוניות, חל שיפור ניכר באיכות השינה של יואב ושלנו ההורים. לאחר יישום מלא של העצות והתוכנית המפורטת, חל שינוי מדהים בחיי התינוק תוך שבועיים.

 

זה לא היה קל, ועדיין אנחנו באמצע הדרך, אבל במקום לקום 8-10 פעמים בלילה ולהסתובב עם תינוק עצבני שעות על הידיים, אנו קמים 3-4 פעמים בלבד ולרוב יואב מסתפק במוצץ חוזר לישון מייד.

 

במקביל, במהלך כל היום יואבי רגוע ומאושר ונרדם בקלות (וגם אנחנו...)

 

תודה על הנכונות המדהימה שלך לענות על שאלות לאורך כל הדרך, ועל ההתעניינות והאכפתיות בהתקדמות של יואבי.

 

בתודה

לאה, אמא של יואב

 

 

 

משפ' שמאי
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

לשירה היקרה,

אין מילים להודות לך על עזרתך בשינוי שחל בחיינו.

מאיה הקטנה מצליחה לישון במיטתה ולא על הידיים-הישג שאין לתאר!

לא האמנו שזה יגיע .כבר דמיינו את עצמינו מרדימים את מאיה על הידיים עד גיל 5...

התהליך היה אינטנסיבי ובהחלט דרש מאיתנו כוחות נפשיים רבים ובלי העזרה והתמיכה האישית  לא היינו מצליחים.

 

תודה על יחס אישי,מקצועי וחם.תודה על העידוד והתמיכה האינסופית וכמובן על האופטימיות הרבה.

מודים לך מאוד שירן ,גילי ומאיה

משפ' קופמן

 

שירה שלום,

רציתי להודות לך מאד על השינוי הגדול בחיינו

כשפגשנו אותך היינו כולנו עייפים מאד משנה וחצי בלי כמעט לילה אחד של שינה.

עזרת לנו להשיג את המטרות שהצבנו לתוכנית והרבה יותר מזה.

היום בני, אדם, ישן ברוב הלילות ואם הוא מתעורר זה מאד קל להרדים אותו.

ומה שהכי מדהים בכל הסיפור שהיום אדם נרדם בעצמו. אתמול בלילה נתתי לו ספר אמרתי לו לילה טוב, הוא אמר לי ביי ביי וזהו עזבתי את החדר. לא יכולתי להאמין. זו אפילו לא יהתה מטרה שלנו אבל את עזרת לנו לקדם את התהליך בכל פעם עוד צעד. הכי משמעותי בשבילנו היתה העובדה שלכל אורך התהליך היינו עם אדם ועברנו יחד את השינוי ולא עזבנו אותו לבכות ולהתמודד לבד עם הקושי.

וגם את היית איתנו לכל אורך התהליך תמכת בנו ועזרת לנו. אין ספק שזה היה החלק הכי חשוב בתוכנית

תודה רבה רבה מכל הלב

מיה, אקין ואדם.

משפ' לוי
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

לשירה שלום,

באחד הימים המבורכים שוטטנו ברשת במטרה למצוא טיפים לשיפור השינה של בננו אמיתי, שאז היה בן 7 חודשים.

עד אז הספקנו לקרוא חומרים רבים בתחום הפרעות שינה בתינוקות, אך שום דבר לא הועיל. חששנו מאוד לפגוע בבנינו היקר ורוב השיטות שהוצאו בספרים ומאמרים השונים לא התאימו לנו או שחששנו לנסות...

נזכרנו בתקופה של בתנו שלא ישנה במשך 3 שנים והרגשנו שאנחנו לא מוכנים לחכות עוד שנים כדי לישון ואם אין בעיה רפואית, לטפל בה בצורה מותאמת שתסייע לבננו לישון ולהתפתח בצורה תקינה.

דרך האתר מצאנו אותך. היית כנה איתנו ומאוד הערכנו זאת. ניהלנו תקשורת טלפונית ודרך הרשת עקב המרחק הרב ובכל זאת הרגשנו את קרבתך.

לפני שיצאנו לדרך, אמיתי התעורר בלילה בממוצע כל חצי שעה, נרדם בידיים בלבד ותהליך ההרדמות לקח לנו זמן רב. מצאנו את עצמנו מנסים להרדים אותו ביום ובלילה, כאשר זמן ההרדמה והשינה נמשך בערך אותו הזמן ולשום דבר אחר כבר לא נותר לנו זמן.

היינו מבולבלים ועייפים נורא ובמקום ליהנות מהתינוק ומאחותו הגדולה, בכל רגע האפשרי רצנו לנוח. כמעט ויתרנו על בילויים, חיי חברה וכו'...

כשפנינו אליך היינו מיואשים, אך מוכנים לעבודה הקשה. הלילות הראשונים היו קשים במיוחד, אך סמכנו עליך והאמנו שכך טוב ובריא יותר לבננו המתוק ולמשפחה כולה.

ביחד עברנו דרך לא פשוטה וכעבור שבוע בערך כבר התחלנו לחוש שיפור. כעבור חודשיים הלילות הקשים שלנו הן הלילות שפעם היו הכי קלים לנו (התעוררות פעמים בלילה) ובעיקר בגלל צמיחת השיניים ובשאר הלילות שנתו של אמיתי רצופה, בין 7-10 שעות + הירדמות קלה ורגועה בימים! פתאום גילינו שבננו לא זקוק יותר להנקה בלילה ולמרות הויתור על האכלות הליליות עלה יפה במשקל.

כיום אנו נהנים הרבה יותר מהתינוק המקסים והאהוב שלנו, שנהיה רגוע, חייכן וכייפי הרבה יותר ומאחותו (שסוף סוף קבלה חזרה את הוריה שפנויים אליה הרבה יותר ולא חולמים על שינה בלבד).

מאוד הערכנו את העובדה שהתוכנית הייתה כוללנית, מותאמת עבור אמיתי ובנוסף קיבלנו טיפים נוספים להזנה וסדר יום בכלל.

ברצוננו להודות לך מעומק לב על העזרה הגדולה ועל שיפור חיינו!

 

בכבוד רב,

משפחת גולד, ב"ש

 

משפ' גולד
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

לשירה היקרה,

עכשיו כשאנחנו כבר ישנים לילה רצוף ויכולים לצחוק על כל מה שעברנו, אנחנו רוצים לספר ולחלוק כדי שגם אחרים ידעו כמה עזרת לנו ואיך זה אפשרי לישון כשיש תינוק בבית:

"לפני לידת בננו הבכור ידענו כמו כולם שהרגלי השינה הטובים שלנו הולכים להשתנות, אבל לא דמיינו עד כמה.

כשיואבי נולד, השתדלנו ללמוד הכל בבת אחת, כולל איפה להשכיב אותו, איך להרגיע כשבוכה, מתי לגשת ואיך לבנות את טקס השינה כל לילה אבל הלילות נהיו יותר ויותר קשים. בגיל שישה חודשים המצב כבר היה בלתי נסבל, יואב היה מתעורר במקרה הטוב כל שעתיים ובמקרה הפחות טוב כל 20 דקות, כשכל פעם מלווה בבכי ובחיפוש פתרון מצידנו – אוכל, הנקה, קפיצה על הכדור או נענוע על הידיים.

החלטנו שאנחנו לא רוצים להיות מההורים שממשיכים להתלונן שהם לא ישנים גם כשהילד כבר בן שנתיים וחיפשנו פתרון. קראנו באתרי אינטרנט ובלוגים, לא הפסקנו לקבל עצות והמלצות מהסובבים אותנו וקראנו את הספרים המומלצים בתחום. גם אחרי כל החיפוש הזה, עדיין הרגשנו שחסר לנו פתרון שמתאים בדיוק עבורנו ועבור יואבי.

החלטנו לבקש את עזרתה של יועצת שינה, למרות שהסתכלו עלינו מוזר (מי ידע שיש מקצוע כזה?), והסובבים אותנו חשבו למה להוציא כסף על מה שכולם כבר עשו לפנינו ("מקסימום גם אתם לא תשנו, ככה זה להיות הורים!"), אבל אנחנו החלטנו שצריך לעשות מעשה וכמו הרבה הוצאות כספיות שנלוות לגידול ילדים זוהי השקעה נחוצה למען שפיות דעתנו ובמיוחד כדי שיואב יוכל ליהנות מלילה רגוע של שינה ומנוחה.

פנינו לשירה קראוטהמר מחברת "בייבי לינק", דבר שהסתבר כאחת ההחלטות הנכונות והטובות שעשינו. שירה הגיעה אלינו הביתה לפגישה ארוכה, שבה, עם הרבה סבלנות והבנה היא שמעה עלינו ועל יואבי ופירטה את השיטה ואת התהליך שנעבור יחד. עברנו יחד תהליך ארוך של מספר שבועות, לצערנו לא היה פתרון קסם והיינו צריכים לעשות עבודה קשה אבל לאורך כל הדרך קיבלנו ליווי אישי וצמוד. כל בוקר הרמנו טלפון לשירה ודיווחנו איך עבר הלילה, העלנו שאלות ושירה בסבלנות ומתוך אופטימיות רבה, גם כשאנחנו היינו מיואשים והאמנו שלעולם לא נישן עוד, התאימה כל יום מחדש את השיטה ליואב ואלינו, עודדה ודאגה שלא נשבר ונקפיד על העקרונות.

כל המשפחה המורחבת והחברים שליוו אותנו ועקבו אחרי השינויים התרגשו איתנו כי מרגע שהתחיל השיפור היה קשה לעצור אותו. היום, יואבי נרדם לבד במשך היום ובלילה, רגוע ושליו.  כשהוא מתעורר במהלך הלילה הוא יודע לחזור לישון לבד, ואנחנו כבר ישנים לפחות שש שעות רצוף."

תודה שירה על הדרך שעשית איתנו, על הסבלנות והאכפתיות האמיתית מתוך מקצועיות מרשימה!

 

יואב, עינת ואריאל לוי, מודיעין

 

 

משפ' מסטרמן
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

שירה יקירתי,

 

תודה!! ושוב תודה!!

החיים שלנו השתנו מקצה לקצה – והכל בזכותך!!!

לא יאמן שהרגע הזה הגיע!! לא יאמן שאנחנו ישנים בלילה!! לא יאמן שחזרנו למסלול חיים רגיל כמו כולם!!

יונתן כבר "גדול" בן שנה וארבעה חודשים.

תינוק מקסים, שנהג להתעורר מספר פעמים רב (בערך כל שעתיים) במהלך כל שעות היום והלילה. תהליך ההרדמה היה קשה מאוד, יונתן לא נרדם בקלות.

מצאנו את עצמנו עם תינוק מקסים ללא שינה רציפה והורים מודאגים ועצבניים שלא ישנים בלילה ויוצאים בבוקר ליום עבודה רגיל.

הדרך הייתה קצרה ומהירה יותר ממה שחשבתי, לכל אורך הדרך שאלתי את עצמי "איך לא פניתי אליך קודם" וכששיתפתי אותך, הרגעת ואמרת ש"לולא המוכנות של יונתן ושלנו זה לא היה עובד".
הפלא ופלא, השינוי לו ייחלנו כולנו קרה! וקרה מהר. יונתן נרדם בכוחות עצמו ומתעורר למחרת בבוקר.

בלילות הראשונים של התהליך התעורר למוצץ או מים וחזר לישון במהירות רבה, אמרתי שאני "קונה" גם את הלילות האלו. אך ללא צורך, לאורך כל הדרך ליווית ותמכת והסברת מה לעשות ואיך לשנות, ואכן כל טיפ "קטן" שלך שיפר את הלילות, איכות החיים והזוגיות.

גם השינוי במהלך היום לא איחר להגיע והיה עצום - יונתן ישן שנת צהריים של כשעתיים (ללא התעוררויות כלל).

אני רוצה לציין, שחיינו השתנו במימדים עצומים, יונתן שלנו רגוע יותר, אוכל טוב יותר, נעים לחזור הביתה ולבלות איתו. ומבחינת הזוגיות שלנו, כבר יותר משנה שאנו מחכים להנות האחד מהשניה בשעות הערב המוקדמות, ופתאום זה קורה כל ערב, מבלי לחשוש שיונתן עוד רגע יתעורר ויבכה, יש לנו זמן לעצמנו ולחיים משלנו!

 

תודה מקרב לב,

קרן, יקי ויונתן טקו

משפ' טקו
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

לשירה היקרה,

 

הרומן שלנו החל כשלתאומים המקסימים שהבאנו לעולם מלאה חצי שנה. חצי השנה הזאת הייתה מהנה מאוד, מאתגרת מאוד וגם מורטת עצבים ומייגעת, שנה שבה הלילות היו לבנים וכל אחד מאתנו ישן עם אחד מהם בחדר נפרד, שחלילה הראשון שמתעורר לא יעיר את השני...

הילדים רצו אותנו – בצדק מבחינתם – מסביב לשעון, ואנחנו נענינו לקריאותיהם כשרק התחילו לצייץ...

בעוד שהאחד נרדם רק עם מוצץ והתעורר בכל פעם כשהמוצץ נפל מהפה, השניה נרדמה רק על הידיים, ועם הזמן הגב שלנו החל לאותת לנו שכבר מתחיל להיות כבד...

 

רגע לפני ההתמוטטות שלנו באת לעזרתנו והצלת אותנו! ממש כך! לימדת אותנו איך "לשחרר" קצת ולאפשר להם להיות יותר – בדיעבד זה היה המהלך החכם ביותר שיכולנו לעשות, לטובתנו ולטובת הקטנים שלנו, שעכשיו ישנים טוב הרבה הרבה יותר! כיום הם בני שנה וחמישה חודשים, וכבר שכחנו ממתי הם ישנים לילה שלם!

 

אז תודה על ה-כ-ו-ל! תודה על הייעוץ וההכוונה, תודה על האוזן הקשבת ועל הסיוע והאדיבות שאפיינו אותך.

ממליצים עלייך בשמחה רבה וברצון לכל המתלבטים העייפים!!

יישר כוחך!

דניאל ואריה

דניאל ואריה
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg

 אני אהיה קצת ישירה: למה אנחנו מאוהבים בשירה? (כן מאוהבים!!)

 

בגלל היושרה שלה- וכפי שגם אתם יודעים (אם אתם באתר הזה) שינה יכול להיות דבר מתסכל..בעיקר כשיש לך מעט אבל ממש מעט ממנו בלילה ואתה אבוד ולא מצליח לשפר את המצב.  אז יצאנו אל השוק הזה של יועצות השינה והתחלנו ללמוד אותו. היינו מוכנים לעשות כמעט הכל ולשלם כל סכום רק לקבל עצה מקצועית.  ידעתי שאני רוצה להיפגש רק עם שירה כשהיא הייתה היחידה (מבין לפחות 5 יועצות אחרות) שהקשיבה לי, הכילה אותי ואמרה לי שאנחנו קטנים מידי 4 חודשים ושבגיל הזה לא נכון לתת ייעוץ שינה.  הבנתי שבמקום שיועצות אחרות היו מוכנות לתת את הייעוץ שכנראה לא היה אפקטיבי שירה הקסימה אותי עם היושרה שלה וקנתה אותי בו ברגע.

 

בגלל המקצועיות שלה- לאחר גיל 5 חודשים שירה הגיעה אלינו. שהתה אצלנו מספר שעות למדה אותנו ואת הקטנציק, שאלה, ראתה את סביבת המגורים סיפרה לימדה והתלבטה יחד איתנו.  הייעוץ היה "תפור למידותנו" לא עוד מוצר מדף שמדקלמים לכל ההורים.  שירה התחשבה בקווים האדומים שלנו וחשבה יחד איתנו על מה נכון ואיך לעשות. היא ליוותה אותנו באינטנסיביות וכשלא התקשרנו לעדכן התקשרה לשאול איך עבר הלילה בימים הראשונים. ולשמחתנו עד היום מידי כמה חודשים אנחנו נועצים עימה.  אני חייבת להודות שגם הרקע המקצועי של שירה בתור אחות השפיע עלי ונתן עוד סוג של שקט בבחירה מקצועית.

 

 

בגלל האהבה והתשוקה שלה למקצוע- אין הרבה אנשים שעושים את עבודתם עם כזו תשוקה חיבור ואהבה למקצוע ומהבחינה הזו אנחנו ה"לקוחות" יוצאים רק מורווחים. שירה זוכרת את כלללל הפרטים הכי קטנים עליכם גם חודשים אחרי זה כבר מעבר למקצועיות ומעבר לזכרון טוב זו פשוט אישה מיוחדת שממש אוהבת את מה שהיא עושה כנראה וזה מקרין.

 

 

בגלל הכנות והישירות - אולי הדבר היחיד שפחדתי ממנו בשיחות עם שירה זה זה.  כי מהר מאוד הבנתי שמה שהיא אומרת זה ברוב הסיכויים מה שיקרה.  היא מכינה אתכם לכל דבר ואומרת כמה ימים זה יקח.  זה יכול להלחיץ מצד שני זה מה שנותן את הרוח הגבית והתחושה שאתם בכיוון.  היא לא מכרה לנו פנטזיות והבטחות לא ראליות על לילות רצופים של שינה תוך יומיים. היא אמרה שזה יקח זמן ועבודה ונתנה לנו כלים וליווי.  

 

 

אני יודעת שהמכתב שלי נשמע אולי כמו מכתב הערצה/פרסומת.  אז הוא ממש כזה!! לכל אדם שיעלה את נושא השינה אני אמליץ וממליצה על שירה.  אני חושבת שבעולם שלנו היום למצוא אדם מקצועי אמין ועם חיבור מדהים לאנשים ולתחום זה ממש לא דבר של מה בכך.

 

אנחנו פשוט מאוהבים בשירה 

ומודים לה 

תהילה באר שבע

תהילה
Family Focus logo (1).jpg
Family Focus logo (1).jpg
Maya

The Sleep Guru

My husband and I still joke about this – whenever my daughter has an issue with sleeping, we need to call Shira, the sleep guru. It doesn’t matter where we are in the world, how old Maya gets, or what the problem is, Shira always seems to know how to save us. And trust me, we weren’t an easy sell.

We met Shira when my daughter was just about 5 months, and I was just about to go back to work. Until that point, Maya had been sleeping in our bed, couldn’t fall asleep at any time without first breastfeeding, and did not sleep for more than 3 or 4 hours at a time. We were exhausted and quite desperate. But, we were adamant about not using any of those sleep training methods that would end up with our baby screaming for hours, and with all of us traumatized from the experience. And then the sleep guru came into our lives.

She understood us – she had come into her profession organically, through a very similar belief system. She had a one and a half hour consultation with us, where she talked us through her general process. It wouldn’t be magic (although eventually that is what it felt like), nor perfect, there may even be a few tears (from my husband mostly). It would also take consistency and commitment on our part. But it would work. And it did. Without excessive screaming, or Maya hating her bed time; we got my child to sleep.

I won’t bore you with the details – just the outcome. Maya is now 16 months old. She goes to bed alone, every night, at 8 o’clock with one story and a song. She sleeps through the night, wakes up around 6 for a bottle, and goes back to sleep until 8, most mornings. She is really a dream to put to bed, and we didn’t need to put any of us through hell to do it. It was slow, and gradual, and perfect for us. And it really does feel like magic.

I cannot recommend this woman more – and actually, I already do. I tell everyone about her. She not only has helped us through so many of our sleep nerves, but she answers our call to arms, no matter where we or she seems to be in the world. She is always available. I now live in London, and through e-mails, Shira is still saving us!

Thanks so much Shira, you really are our sleep guru!!!